четвер, 2 липня 2015 р.


Сучасні архітектурні рішення для міста.

На Україні є безліч пам'ятників минулих епох, але немає споруди-символу сучасності.
Один з  принципів сучасної архітектури є - технологічність самого проектування. Ефективність і успішність такого підходу були б неможливі без серйозного вивчення і впровадження нових технологій, методик і принципів в архітектурно-будівельній сфері. Це є не  тільки використання якого-небудь конкретного програмного продукту, але і вдосконалення самого процесу проектування в цілому.

Кандидат на роль нового архітектурного символу України.


Яйце є символ творця всієї природи,
всемогутнім, всюдисущого
і все в собі вміщає.
-Плутарх

МФК "ПИСАНКА"м.Київ, Рибальський півострів.

На Україні є безліч пам'ятників минулих епох, але немає споруди-символу сучасності. На жаль, жодне з побудованих і відомих по публікаціях проектованих будівель не має якості архітектурного символу України, хоча необхідно відзначити що в деяких роботах, зокрема в проекті сто поверхової будівлі на лівому березі, у формі асоціативно нагадує тризуб, принаймні таке завдання ставиться.
Вавилонська вежа, єгипетські піраміди, Парфенон, Колізей, Ая-Софія в Стамбулі, «Місто Шо» Леду, собор Василя Блаженного в Москві, собор Саграда Фамілія в Барселоні, Ейфелева башта, Башта Татліна, Наркомтяжпром Леонідова, Сіднейський Оперний театр, Зруйнований терористами ВТЦ і новий проект Лібеськінда, музей Гугенхайма в Більбао ...                                 Ці та багато інших споруд увійшли в історію яскравими символами часу і народів їх втілили, навіть якщо так і залишилися нереалізованою мрією.

Project thumb project

Яка краса чи не так? Уявіть собі таке диво-центр з'явиться в Києві, як певний символ нації. Архітектурне диво нашої епохи...

Project thumb project

Чому Писанка?
Писанка - символ України, що увібрав у себе традиції декількох тисяч років історії.

Яйце - символ народження нового. Ще в шумерської культури існував космогонічний міф про народження світу з вселенського яйця. У традиціях багатьох народів існував звичай поклоніння яйцю, як символу переходу з однієї форми буття в іншу: «Живе народжує мертве, мертве народжує живе»

Project thumb project

Ще з незапам'ятних язичницьких часів виник на Русі звичай приготування крашанок та писанок. Вареним фарбованим яйцем поминали предків і проводжали зиму. Писанкою зустрічали Живу-Весну і оспівували пробудження творчих сил природи. Дивно, як органічно увійшла Писанка в Християнську традицію! Увійшла перетворивши, але зберігши знакову язичницьку літопис до наших днів, коли язичницькі боги, яким ця літопис присвячувалася, давно забуті.

Писанку малюють, не розписують, а пишуть на сирому курячому яйці. По одному з дивно переплітають християнські і поганські коріння переказів, писанки - це зірки, народжені Богородицею-Бджолою (!). Один раз в році випадає жінці велика честь представляти Богородицю на землі. У Чистий Четвер, в годину досвітній виносить вона на поріг чарівне пряслице і пряде вовняну нитку, обертаючи веретено протівусолонь: в'яже «зав'язь» - золотий зародок життя. Днем купає дітей, пече хліб, а потім в теплій печі томит фарби для писанок. Воду для фарб бере в середу ввечері з семи джерел або криниць, за течією - на честь семи зірок Плеяд сузір'я Тільця, де, за переказами, мешкає сам Творець. Додому несе мовчки, в таємниці. Цією непочатої живою водою заливає сушені трави, пелюстки квітів, кору молодий дикої яблуні і ставить у піч. Поки готується фарба, на сирому курячому яйці гарячим воском за допомогою кісточки-вилки, взятої з півнячої грудки, пишеться лист Богу. Яйця для писанок годяться лише ті, що були знесені між двома місячними місяцями. Справжня писанка Великого Дня зберігає життєву силу до наступного Чистого Четверга: чи не протухає і не висихає.

Фарбувати писанки покладається з першим ударом дзвону. Спершу яйце занурюється в жовту фарбу, «яблуньку», і тримається в ній протягом «трьох Отченаш». Кожен колір візерунка захищається воском. До кінця роботи яйця перетворюються на таємничі чорні колобки. І тоді їх опускають в гарячу воду або підносять до вогню. Віск плавиться, і народжується писанка, як народжується сонечко з чорноти ночі!

Нечасто зустрінеш сучасну жінку, що обходиться у середу перед чистим четвергом сім джерел, та й у те, що Творець мешкає десь у сузір'ї Тельця віриться насилу, особливо народженим під іншими астрологічними знаками. Заміниме чи «томління в печі» будь-якої з численних функцій електричної (газової) Духовки? Тільки люди абсолютно байдужі до містики можуть не замислюючись регулярно харчуватися їжею приготовленої в агрегаті з ім'ям містечка потойбічних сил ...

Можна нескінченно сумувати про безповоротно втрачаються нами традиціях і про те, що на зміну перекази про Богородице-Бджолі прийшла теорія Великого Вибуху, але в нескінченній низці перетворень, які з незапам'ятних часів відбуваються в людській культурі (у світі) втрата одного завжди означає народження іншого: «мертве народжує живе, живе народжує мертве».

Project thumb project

Чи зможе традиція писанки пережити ще одну зміну епох? Хочеться вірити, що так.

Можливо, нове втілення відбудеться в архітектурній площині?

Як кажуть, живі ідеї витають у повітрі.
Тому сучасні проекти допоможуть створити щось подібне. Отже...


Project

Малюнок Української Писанки знаходить новий, архітектурний масштаб і оживає!

Він безперервно змінюється, постійно перетворюючись на інший. Мільйони малюнків маленьких писанок об'єднуються в одну велику, яка, видозмінюючись кожну секунду, завжди залишається нової!
У малюнку Писанки завжди присутні знаки космічного масштабу, це - сонце, небо, земля, дерево життя, зірки. Писанка - це поетична картина світу, написана мовою древніх знакових кодів нашого народу. Це художнє відображення всесвіту в одному з її атомів. Віддзеркалення - внемасштабние, тому ми не боїмося збільшити розмір традиційної
Project thumb projectПисанки майже в сорок тисяч разів. (!) Якщо небо прекрасно, відбиваючись у маленькому ставку, то відбиваючись у безвітряної гладі безкрайнього океану, воно буде тільки ще в тисячі разів більш прекрасним. У теж час рисунок писанки статичний, а світ, який він висловлює, знаходиться в безперервному русі. Міріади писанок, написаних до наших днів - це всього лише застиглі зліпки того прекрасного відчуття буття, яке було у їхніх авторок. Це як мільйони окремих кадрів, складових фільм. Але якщо ми захоплюємося одним окремо взятим кадром, то наскільки вражаючим може бути перегляд всієї кінострічки?

Project

Ще один проект забудови міста. 
ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС ПО вулиці Рибальській
м.Київ, вул. Рибальська
Гарно...Так дуже красиво

Project

Project


Житловий комплекс "преміум" класу має дуже вигідне і престижне місце розташування в структурі міста, прекрасні панорамні види на правий і лівий береги.
Комплекс утворює композицію з 3-х житлових блоків різної поверховості та типології з підприємствами громадського обслуговування в 1-х поверхах. 

Project

Розташовані на стилобаті паркінгу, вони утворюють внутрішнє дворовий простір, що створює відчуття комфорту і захищеності. В цілому житловий комплекс являє собою затишне, комфортне і захищене від зовнішнього шуму простір в центрі Києва.

Project thumb project

Гулячи сучасним містом не можна не помітити й сучасну архітектуру...Знайомтесь 
ЖК "Паркове місто"
г. Киев, ул. Вишгородська, 45а

Project

Основна мета, яка була поставлена при розробці архітектури комплексу, це створення комфортного середовища для жителів.

Project thumb project


Project thumb project

Project thumb project

ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС ПО ВУЛИЦІ Предславинська


Прогуляйтесь містов і вдивіться в нові архітектурні ансамблі. Порівняйте їх з архітектурою минулого...

Project

Project

Project

http://www.archimatika.com/ru#firstPagehttp://www.archimatika.com/ru#firstPage

Немає коментарів:

Дописати коментар